×

Další video: „Covid? Důvod k panice není. Projev šéfky Komise připomněl Fidela Castra. A sexuální pomůcky na dresech? Spoustě lidem dávají radost, kdežto sázkové kanceláře je oberou o prachy.“ – říká Ondřej Hejma.

Countdown
Zrušit
×

"Praha se nádherně vyloupla, ale vadí mi nečeské suvenýry na Královské cestě..." říká průvodkyně Mgr. Dana Kratochvílová

„Nejvyhledávanější turistickou lokalitou je Karlův most, Staroměstský orloj a Židovské město,“ říká průvodkyně Prahou Mgr. Dana Kratochvílová. Pražské kočičí hlavy prý turisty vyčerpávají, protože je náročnější po nich chodit.

Prohlídky dělá i pro Pražany, protože to, že ve městě bydlí, ještě neznamená, že o něm něco ví do hloubky. Věnuje se i okolním čtvrtím. „Každou prohlídku nacházím něco nového, co jsem předtím neviděla.“

Většina Pražanů častokrát jen spěchá a nedívají se po fasádách domů, které se opravují, ulice, které oproti jiným velkým městům jsou čisté a celkově to, že se Praha postupně zdokonaluje. Přesto jsou podle Dany Kratochvílové největším problémem žebrající bezdomovci a nečeské suvenýry v centru města.

Kolik nachodí průvodkyně kilometrů denně? Jakou neobvyklou zkušenost ve svojí práci zažila? Co by na Praze změnila? Popisuje zahraničním turistům odvrácenou tvář Prahy? A jak lze provádět nevidomé turisty?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.