×

Další video: „Hidžáb ve školách? Ne, ale je třeba respektovat soud. Láska a sex místo volebního programu u nás? To mi nic neříká.“ – konstatuje starosta Běchovic Ondřej Martan (ODS).

Countdown
Zrušit

"Praha se nádherně vyloupla, ale vadí mi nečeské suvenýry na Královské cestě..." říká průvodkyně Mgr. Dana Kratochvílová

„Nejvyhledávanější turistickou lokalitou je Karlův most, Staroměstský orloj a Židovské město,“ říká průvodkyně Prahou Mgr. Dana Kratochvílová. Pražské kočičí hlavy prý turisty vyčerpávají, protože je náročnější po nich chodit.

Prohlídky dělá i pro Pražany, protože to, že ve městě bydlí, ještě neznamená, že o něm něco ví do hloubky. Věnuje se i okolním čtvrtím. „Každou prohlídku nacházím něco nového, co jsem předtím neviděla.“

Většina Pražanů častokrát jen spěchá a nedívají se po fasádách domů, které se opravují, ulice, které oproti jiným velkým městům jsou čisté a celkově to, že se Praha postupně zdokonaluje. Přesto jsou podle Dany Kratochvílové největším problémem žebrající bezdomovci a nečeské suvenýry v centru města.

Kolik nachodí průvodkyně kilometrů denně? Jakou neobvyklou zkušenost ve svojí práci zažila? Co by na Praze změnila? Popisuje zahraničním turistům odvrácenou tvář Prahy? A jak lze provádět nevidomé turisty?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.