Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Praha se nádherně vyloupla, ale vadí mi nečeské suvenýry na Královské cestě..." říká průvodkyně Mgr. Dana Kratochvílová

Publikováno 1.2.2018 v 11:37
Mgr. Dana Kratochvílová - průvodkyně Prahou

„Nejvyhledávanější turistickou lokalitou je Karlův most, Staroměstský orloj a Židovské město,“ říká průvodkyně Prahou Mgr. Dana Kratochvílová. Pražské kočičí hlavy prý turisty vyčerpávají, protože je náročnější po nich chodit.

Prohlídky dělá i pro Pražany, protože to, že ve městě bydlí, ještě neznamená, že o něm něco ví do hloubky. Věnuje se i okolním čtvrtím. „Každou prohlídku nacházím něco nového, co jsem předtím neviděla.“

Většina Pražanů častokrát jen spěchá a nedívají se po fasádách domů, které se opravují, ulice, které oproti jiným velkým městům jsou čisté a celkově to, že se Praha postupně zdokonaluje. Přesto jsou podle Dany Kratochvílové největším problémem žebrající bezdomovci a nečeské suvenýry v centru města.

Kolik nachodí průvodkyně kilometrů denně? Jakou neobvyklou zkušenost ve svojí práci zažila? Co by na Praze změnila? Popisuje zahraničním turistům odvrácenou tvář Prahy? A jak lze provádět nevidomé turisty?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}