{{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro "{{ search.termshow }}":

Pro výraz "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
Další video: "Nejhorší moment života byl, když mi komunisti zakázali hrát..." říká hudebník Pavel Váně
Countdown
Zrušit
AUDIO ZÁZNAM

"Praha se nádherně vyloupla, ale vadí mi nečeské suvenýry na Královské cestě..." říká průvodkyně Mgr. Dana Kratochvílová

Publikováno 1.února v 11:37
Mgr. Dana Kratochvílová - průvodkyně Prahou

„Nejvyhledávanější turistickou lokalitou je Karlův most, Staroměstský orloj a Židovské město,“ říká průvodkyně Prahou Mgr. Dana Kratochvílová. Pražské kočičí hlavy prý turisty vyčerpávají, protože je náročnější po nich chodit.

Prohlídky dělá i pro Pražany, protože to, že ve městě bydlí, ještě neznamená, že o něm něco ví do hloubky. Věnuje se i okolním čtvrtím. „Každou prohlídku nacházím něco nového, co jsem předtím neviděla.“

Většina Pražanů častokrát jen spěchá a nedívají se po fasádách domů, které se opravují, ulice, které oproti jiným velkým městům jsou čisté a celkově to, že se Praha postupně zdokonaluje. Přesto jsou podle Dany Kratochvílové největším problémem žebrající bezdomovci a nečeské suvenýry v centru města.

Kolik nachodí průvodkyně kilometrů denně? Jakou neobvyklou zkušenost ve svojí práci zažila? Co by na Praze změnila? Popisuje zahraničním turistům odvrácenou tvář Prahy? A jak lze provádět nevidomé turisty?


Komentáře

Starší videa
Načíst další videa