×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

"Sbíráme injekční stříkačky nebo hledáme kradená vozidla. Je nás nedostatek..." říká obvodní ředitel městské policie Michal Ridl

"Rozdíl městské policie a městské policie je ten, že nevyšetřujeme trestné činy. Pravomocí máme méně, ale dohlížíme na přechody u základních škol, staráme se o pořádek v jednotlivých okrscích. Potýkáme se s problémy osob bez domova a nacházíme stříkačky, ale zároveň těmto osobám předáváme informace," říká ředitel obvod. ředitelství Prahy 10 Michal Ridl. 

"Počet přestupků v dopravě je větší, protože občané volají na centrálu a my každé nahlášení musíme řešit. Získáváme informace i od vedení škol, kde poté řešíme problémy. Strážník okrskář je blíže lidem, dokáže jim lépe pomoct," popisuje ředitel princip jejich práce. 

"Na Praze 10 se ročně nalezne 600 injekčních stříkaček nebo podobného materiálu. Městský kamerový systém nám pomáhá při odhalování protiprávního jednání. Snažíme se podávat návrhy, aby na takto dotčených místech byly nainstalovány průmyslové kamery. Spolupracujeme s městkou částí Prahy 10, která nás podporuje různými dary i finančními částkami na motivaci strážníků," říká. 

"Máme nedostatek strážníků. Jejich práce je o psychologii. Nabízíme náborový příspěvek 100 tisíc korun, příspěvek na bydlení, dopravy i dovolenou. Nabízíme širokou škálu výhod. Momentálně nabízíme 23 volných míst."

Chodí ředitel městské policie ještě do terénu? Jaká opatření probíhají při fotbalovém utkání? A jak se stát strážníkem?

Toto video vzniklo ve spolupráci s MČ Praha 10.

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.