×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

Klimatizovaná místnost může způsobit vážná onemocnění. Lékařka radí, jaká pravidla dodržovat

„Onemocnění dýchacích cest může být celoroční. Je způsobováno alergií, náchylností k infekcím dýchacího útrojí nebo obojím. Pobyt v klimatizované místnosti nám nepřidá. Horší je střídání teplot, cevní systém potřebuje čas, potřebuje se adaptovat,“ říká specialistka na pneumologii MUDr. Daniela Pavlíková. Už rozšířila pracovní dobu a stále je to málo.

Působí v poliklinice EUD v pražských Malešicích, kde poskytují komplexní ambulatní péči pod jednou střechou. „Za 21 let co tam působím jsme zvládli všechno, zvládneme i toto. Zůstane zachována péče, lékárna, i pohotovost. Pacientům zůstane veškerý komfort,“ říká lékařka. Zrenovované prostředí bude vstřícné, nakoupí se nové přístroje, pacienti se budou moci objednávat on-line. 

„Zásádní prevencí je nekouřit, ale to doporučujeme na prvním místě. Dále je potřeba se dobře vyspat, mít aktivní pohyb a uvolnit se – nestresovat se,“ radí Pavlíková. „Dítě je vystresované už i před narozením. Svým chováním můžou rodiče ovlivnit to, jestli dítě bude mít potíže s dýchacím ústrojím.“

Jak vyzrát na klimatizaci a nesložit se z toho? Jak to vypadá v Česku s výskytem astmatu? Co všechno přinese plánovaná rekonstrukce malešické polikliniky?

Toto video vzniklo ve spolupráci s MČ Praha 10.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.