×

Další video: „Urologie není obdobou ženské gynekologie. U žen léčíme třeba ledviny. A COVID-19? Očekává se roční nárůst sebevražd o 100 procent.“ – říká vedoucí lékař Viktor Vik.

Countdown
Zrušit
×

Kvůli chybnému posudku odsouzen na 12 let. Tomanův příběh šokuje

V roce 2004 se v pražském klubu Cross odehrála nešťastná shoda náhod, která navždy změnila život dvěma mladíkům. První z nich napadl druhého. Krátká rvačka skončila úrazem, za kterou soud odsoudil napadeného Tomáše Tomana na 12,5 let do vězení, a to na základě posudku kontroverzního znalce Jiřího Strause. Příběh má ovšem zajímavou dohru. 

 Posudek profesora Strause, o jehož kvalitách se v poslední době vynořily zásadní pochybnosti, se totiž po letech ukázal jako chybný. "Soudkyně se k závěru Strausse přiklonila. Později se ukázalo, že výpočty Strausse nebyly správné a zcela se vymyká realitě. I on nakonec uznal, že se mohl mýlit," vypráví Tomáš Toman. 

 Strausse redakce XTV kontaktovala, vyjádřit se odmítl. "Soud proběhl celý od začátku. Nakonec bylo uznáno, že smrt byla nezaviněná. Dva a půl roku jsem seděl zbytečně," přemítá Toman. Soudce jej nakonec odsoudil na 3,5 roku nepodmíněně, Toman ale již ve vězení strávil 6 let.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.