×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

Pokračování kauzy soudkyně Šperlichové

„Kráva, kripl, kurva,“ i to jsou slova, které zaznívají v nahrávce z prostředí soudní síně, která má XTV k dispozici. Hovoří na nich soudkyně Krajského soudu ve Zlíně JUDr. Iveta Šperlichová. Kauzu jsme otevřeli letos v létě. Paní soudkyně na nich je zachycena v rozhovoru s přísedícími, během přestávek při probíhajícím soudním procesu. Velmi barvitě komentuje účastníky líčení, pochvaluje předrevoluční období a vypráví nemístné vtipy.

„Mně by společnost měla líbat ruce, (…), já odklízím společenskej odpad. Ženy v kravíně hovna uklízí, ale jsou na zdravým vzduchu, mezi milejma krávama, který je neosočujou, já uklízím společenskej odpad,” poznamenává soudkyně.

XTV po několika měsících obdrželo vyjádření Krajského soudu v Brně: „Vyjádření zachycené v reportáži je neslučitelné s normami chování soudce a skutečně by mohlo být důvodem pro zahájení kárného řízení i s návrhem na uložení přísného kárného postihu.“

Důkaz ve formě nahrávky však nelze prý použít. Oslovili jsme tedy přímo soudkyni JUDr. Ivetu Šperlichovou.

Redakce si plně uvědomuje obecnou nebezpečnost skrytého nahrávání kohokoli a kdekoli. Ovšem vyšší - veřejný zájem je v tomto případě mnohem důležitější, s ohledem na fakt, že se jedná o soudkyni. Nahrávka byla pravděpodobně pořízena bez jejího souhlasu, ale redakce XTV zná identitu osob, které pravost a autenticitu nahrávky potvrdily. 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.