×

Další video: Moc peněz #14 – Ideální čas k nákupu zlata

Countdown
Zrušit
×

"Kráva, kripl, kurva..." - říká soudkyně Iveta Šperlichová

Svoboda vyjadřování má v naší demokracii svůj význam a dokonce i neslušné vyjadřování může ke svobodě slova patřit. Faktem ale je, že hrubé výrazy dnes člověk slyší na každém kroku, zejména pak u mladých lidí. Doba je zřejmě taková. Zarážející však jsou situace, kdy si nevybíravé vyjadřování neodpustí lidé, u kterých je to zcela v rozporu s jejich funkcí a společenským postavením. Naše televize dostala k dispozici nahrávku z prostředí soudní síně, na které hovoří soudkyně Krajského soudu ve Zlíně JUDr. Iveta Šperlichová. Vzhledem k tomu, že soudce je představitelem jedné z rozdělených mocí státu, očekává se od něj koreknost, bezúhonnost a chování odpovídající jeho profesi. Paní Iveta Šperlichová ale byla zachycena v rozhovoru s přísedícími, během přestávek při probíhajícím soudním procesu, jak “osobitě” komentuje účastníky líčení, pochvaluje předrevoluční období a vypráví nemístné vtipy.

“Mně by společnost měla líbat ruce, já dělám jenom takovou tu... to je taková sviňárna, já odklízím společenskej odpad. Jako ženy v kravíně hovna uklízí, ale jsou na zdravým vzduchu, mezi milejma krávama, který je neosočujou, já uklízím společenskej odpad,” říká Šperlichová a o současném stavu soudnictví tvrdí: “Je to hnusná práce, jak někdo říká, že jsme bohovsky placený. Kurňa, doktoři si stěžujou, jezdí na západ. Je nás 3 tisíce soudců, tak by si toho kurňa mohli vážit. Já pláču na špatným hrobě, protože mně se tak dobře soudilo před revolucí, všichni měli úctu k soudu, k soudu chodili. Napoprvé se všechno skončilo, nebylo s tím tolik práce.” A dodává: “Růžek - advokát. Odkud je ten Růžek? Z Loun? Nějakej piňd’ula z Loun. Ježišmarja... a dělal machra, jako kdyby byl z Prahy.”

Videoreportáž obsahuje i výpověd člověka, který byl v minulosti paní Šperlichovou souzen a také názor právníka a bývalého ministra na obsah těchto nahrávek.

Redakce XTV si plně uvědomuje obecnou nebezpečnost skrytého nahrávání kohokoli a kdekoli. Ovšem vyšší - veřejný zájem je v tomto případě mnohem důležitější, s ohledem na fakt, že se jedná o soudkyni. Nahrávka byla pravděpodobně pořízena bez jejího souhlasu, ale redakce XTV zná identitu osob, které pravost a autenticitu nahrávky potvrdily. 

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.