Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×
Další video: "Vyprovokovat policisty v USA? Jdu do toho..." slíbil Mike Pán
Countdown
Zrušit
×

Kvůli chybnému posudku odsouzen na 12 let. Tomanův příběh šokuje

Publikováno 20.3.2017 v 14:00
Kauza - Tomáš Toman

V roce 2004 se v pražském klubu Cross odehrála nešťastná shoda náhod, která navždy změnila život dvěma mladíkům. První z nich napadl druhého. Krátká rvačka skončila úrazem, za kterou soud odsoudil napadeného Tomáše Tomana na 12,5 let do vězení, a to na základě posudku kontroverzního znalce Jiřího Strause. Příběh má ovšem zajímavou dohru. 

 Posudek profesora Strause, o jehož kvalitách se v poslední době vynořily zásadní pochybnosti, se totiž po letech ukázal jako chybný. "Soudkyně se k závěru Strausse přiklonila. Později se ukázalo, že výpočty Strausse nebyly správné a zcela se vymyká realitě. I on nakonec uznal, že se mohl mýlit," vypráví Tomáš Toman. 

 Strausse redakce XTV kontaktovala, vyjádřit se odmítl. "Soud proběhl celý od začátku. Nakonec bylo uznáno, že smrt byla nezaviněná. Dva a půl roku jsem seděl zbytečně," přemítá Toman. Soudce jej nakonec odsoudil na 3,5 roku nepodmíněně, Toman ale již ve vězení strávil 6 let.


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}