×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„Toužil bych vyhrát tři Oskary, i když hokej v NHL jsem chtěl hrát také… A vždycky jsem byl vážný, jsem stará duše.“ – říká herec a režisér Jiří Mádl.

Svět Petra, mladého ředitele oblastního divadla, se začne rozpadat poté, co se rozhodne zrealizovat svůj sen – ambiciózní adaptaci Euripidova klasického dramatu o Faidře. Během zkoušek přijde o dva hlavní protagonisty a město mu vyhrožuje krácením rozpočtu kvůli politickému obsahu jeho adaptace. Petr se zamiluje do hlavní herečky Karolíny. Napětí doma se stupňuje. I o tom je nový film Hra, kde ztvárnil Jiří Mádl hlavní roli.

Na čem dále pracuje? V jaké fázi přípravy je film Vlny? Pokládá se více za herce, anebo režiséra? Za jakých okolností může být český film výdělečný? A jak prožívá erotické scény?

„V rámci profesí mne lidé nejvíce vnímají jako herce, protože mám za sebou asi čtyřicet filmů, a jako režisér mám dva. Co se týká charakteru, to si u sebe netroufám říct. Tuším, že se to různí. Vždycky jsem byl vážnej, jsem stará duše. Zároveň se nevyhýbám humoru. Diváci více lační po humoru, o to více si ho pamatují, proto asi u mne převažuje ta komická stránka před reálnou.“ – míní herec a režisér Jiří Mádl.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Mám velké sny, chci vyhrát tři Oskary, ale chtěl jsem být i hokejistou v NHL... Teď zrovna více píšu. Pracuji na filmu Vlny, i když mne děsí, kolik jsem o tom filmu řekl, byť je zatím v plenkách. Týká se redakce Českého rozhlasu v 60. letech. Prvotní inspirací byla kniha Od mikrofonu k posluchačům. Napsal to život.“ – dodává herec a režisér Jiří Mádl.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

filmjiri-madlhravlnykinematografie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.