×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

„S Danem McCaffertym nás spojil akordeon.“ – říká Karel Mařík, český muzikant, který složil patnáct skladeb na nové album hardrockové legendy z Nazarethu.

Frontman skotských Nazareth, zpěvák Dan McCafferty, v říjnu vydal první sólovou desku po třiceti letech. Autorem hudby je Karel Mařík. Jak se to stane, že Čech složí muziku k písničkám takové legendy? Klip k singlu k Tell Me byl natáčen v Praze v přístavech. Proč jsou pro ně přístavy osudové? Je jiné podle Karla Maříka spolupracovat s někým, jako je Dan McCafferty, v porovnání s tuzemskými hvězdami? A na jaké nástroje hraje?

Karel Mařík (51) je akordeonista, hudební skladatel a producent. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, obor akordeon a klavír. Dan McCafferty (73) je jedním ze zakládajících členů skupiny Nazareth, která byla založena v roce 1968. Vystupoval na všech albech skupiny a sám vydal dvě sólová alba.

„Stalo se to tak, že se s Danem znám už asi devět let. Oslovil jsem ho na jeden svůj projekt. V rámci tohoto projektu jsem napsal píseň, v Praze jsme natáčeli videoklip. Danovi se ta písnička líbila. Byl tady s ním jeho manažer, seděli jsme na hotelu po natáčení a říká mi: ‚Hele, nám se líbí tvoje hudba a produkce. Dan má nějaký texty, nechtěl by ses na to podívat a něco zhudebnit?‘“ – popisuje začátek spolupráce na CD hudebník Karel Mařík.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dnes si vybírám lidi, se kterými chci pracovat. To proto, aby mě to bavilo. Muzikanti jsou specifická sorta lidí. I já jsem se přistihnul, že bylo období, kdy mne to nebavilo, ale pak se vám to vrátí jako bumerang.“ – dodává muzikant Karel Mařík.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

karel-marikdan-mccaffertynazarethcd
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.