×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

„Specialita naší rodiny? Na dovolenou nás jezdí až dvacet. Impulzem k psaní byly dědečkovy paměti.“ – říká spisovatelka a vystudovaná lékárnice Monika Kopřivová.

Proč se rozhodla napsat své knihy? Jak jsou úspěšné? Kdy si uvědomila důležitost mezigenerační komunikace? Jak důležitá je pro vystudovanou lékárnici a spisovatelku Moniku Kopřivovou rodina? V čem je zajímavá genealogie? A jak objevovala historii vlastního rodu?

Monika Kopřivová je vystudovaná farmaceutka a maminka 3 dětí. Je zakladatelkou obchodu s dárky pro prarodiče Babičkářství, autorkou vzpomínkových knížek „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“, „Nejmilejšího kalendáře pro babičku a dědu“, knížky „Babičce s láskou“ a řady dalších dárků pro babičky a dědečky. Vždy hledá možnosti, jak podpořit komunikaci mezi mladšími členy a starší generací.

„Paměti, které mi předal můj dědeček, byly určitě impulzem, abych začala sama psát. Dědeček byl redaktorem, a jak nás vychovával, hodně věcí nám vypravoval. V pokročilejším věku, kdy už zůstal sám, rozhodl se, že nám paměti sepíše. A ty paměti, to byly takové vyprávěnky o rodině.“ – uvádí spisovatelka a lékárnice Monika Kopřivová.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Nejstarší dcera je samostatná, nejmladšímu dítěti je pět let, proto u mne rodina hraje hlavní roli. Specialitou u nás je, že v létě i v zimě začínáme přibírat na dovolené i větší část další rodiny včetně prarodičů, takže nás jezdí i dvacet.“ – dodává spisovatelka a lékárnice Monika Kopřivová.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

monika-koprivovadedecku,-vypravejbabicko,-vypravejgenealogieprarodice

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.