×

Další video: „Orbán je fascinující, cituje repliky z filmu Hoří, má panenko. Vondra zahrál divadýlko. Tvrdí, že neumí rusky, ale z ruštiny maturoval. Lidé se mne ptají: bude válka?“ – Václav Klaus

Countdown
Zrušit
×

„Hájím zájmy českého obranného a bezpečnostního průmyslu v NATO. Naší vlajkovou lodí jsou pasivní sledovací systémy. Nepřítel je nezachytí.“ – říká Jiří Hynek.

Je naše země bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Naši hosté vědí, jaké hrozby nás čekají a jak na ně máme reagovat. Pozvání do pořadu (ne)Bezpečně přijal prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky Jiří Hynek. Také je bezpečnostním diplomatem, co je náplní jeho práce?

„Tak bezpečnostní diplomat v mém pojetí nebo to, co dělám já, znamená, že jsem vedoucí české delegace v průmyslovém poradním orgánu v NATO. A v tomto orgánu se snažím hájit zájmy českého obranného a bezpečnostního průmyslu.“ – vysvětluje Jiří Hynek.

Tradice českého zbrojního průmyslu byla v 90. letech přerušena. Znamená to, že se o zbrojařské velmoci v souvislosti s Českou republikou již hovořit nedá? „To je velmi těžká otázka. Závisí, s čím srovnáváme. My nikdy nebudeme tak, jak jsme byli za první republiky a před druhou světovou válkou, třetí největší vývozce vojenského materiálu na světě. Ty doby jsou dávno pryč. Ale na druhou stranu český zbrojní průmysl se zotavil a jsou technologie, kde jsme světovými lídry. Naše místo ve světovém obranném průmysl tedy není zanedbatelné.“ – konstatuje Jiří Hynek.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Českou vlajkovou lodí jsou pasivní sledovací systémy. To je něco jako radar, ale oproti radaru to nic nevysílá, ale umí se stejnou přesností zjistit letadla, bezpilotní prostředky ve vzduchu. Výhodou je, že o tom nepřítel neví.“ – dodává Jiří Hynek.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

 
jiri-hynekbezpecnostni-prumyslobranny-prumyslbezpecnostni-diplomatnatoceske-zbrojarstviradarpasivni-sledovaci-systemynepritel
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.