×

Další video: Maková panenka z Bruselu! Hrobník z Německa! Lex Feri!

Countdown
Zrušit
×

„Inflace do konce roku dosáhne 30 procent, firmy zkrachují, lidé přijdou o práci. Nebude plyn ani elektřina. Odpovědnost ponese jenom premiér Petr Fiala.“ – Alena Vitásková

Potkalo nás největší zdražení elektřiny a plynu v novodobých dějinách České republiky. Proč energie tolik zdražily? A jaký je výhled do krátkodobé budoucnosti? Odpovídá bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která se chce současně ucházet o prezidentskou funkci a o níž prezident Miloš Zeman prohlásil, že je těžkou vahou v porovnání s ostatními kandidáty. 

„Nechtěla bych hodnotit to, co říká pan prezident, ale já se na to dívám tak, že jsem takový čekatel na kandidáta. Ještě nejsem kandidátkou. Pouze jsem ohlásila, že bych chtěla kandidovat, pokud mne občané podpoří a získám pod petičními archy sto tisíc podpisů.“ – zmiňuje Alena Vitásková s tím, že teprve potom by cítila dostatečný mandát se do boje o Hrad pustit.

„Z mého pohledu jsou to všichni (uchazeči o prezidentskou funkci, pozn. red.) hrdinové, jelikož jít do tohoto souboje to vyžaduje kus odvahy. Každý jde s vlastní kůží na trh. Boj bude neskutečně těžký.“ – podotýká Alena Vitásková s tím, že pro občany a majitele firem jsou však v dnešní době důležitější věci nežli prezidentská volba.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Je to problematika s nárůstem cen energií, potravin, životních potřeb. Očekávám, že inflace může být do konce roku až 30 procent. Budou krachovat firmy, nebudou schopny utáhnout vysoké ceny energií. Bude spousta nezaměstnaných.“ –  vyjmenovává Alena Vitásková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

alena-vitaskovaeruplynelektrinazdrazeni-energiiinflaceruskofosilni-palivaenergeticka-chudobamilos-zemanprezidentska-volbakandidatka-na-prezidentkupetr-fialaeubruselxtvhospodarska-krize
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.