×

Další video: „Imigranti přinesli do ČR nemoci, které jsme dávno vymýtili. Úklid se bere za něco podřadného, lze však studovat na VŠ. Při hygieně pomáhá také AI.“ – Irena Bartoňová Pálková

Countdown
Zrušit
×

„Žijeme v bezpečné zemi, to ale neznamená, že je bezpečí zaručeno dopředu. Největší problém u policie je přebujelá byrokracie.“ – míní policejní exprezident Martin Červíček.

Je naše země opravdu bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je někdejší policejní prezident a dnešní senátor Martin Červíček. Kdy sám naposledy volal na 158? Když se něco stane, má člověk volat 158, anebo číslo 112? Stěžují si policisté oprávněně na nadbytečné papírování? A co vyčítá svým nástupcům?

„Na 158 jsem neměl příležitost volat. Leda jako bývalý policejní prezident. Takto se dostanete nejrychleji do kontaktu s kolegy. A také si ověříte, jestli ten systém funguje. Něco jiného je slyšet to na poradách a číst to z papíru a něco úplně jiného je si to vyzkoušet v praxi.“ – říká někdejší policejní prezident a dnešní senátor Martin Červíček s tím, že velmi často překvapoval podřízené, když se nečekaně objevil na různých místech.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„V České republice je systém nastaven tak, že už začala i velmi dobře fungovat 112tka. Takže je úplně jedno, na jaké číslo voláte, jestli 158, nebo 112, což je primární číslo, které zahrnuje činnost celého integrovaného záchranného systému – policie, záchranky, hasičů.“ – dodává někdejší policejní prezident a dnešní senátor Martin Červíček.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

ICZ a.s., je hlavním partnerem tohoto pořadu.

Tento pořad byl natáčen před vyhlášením nouzového stavu.

martin-cervicekpoliciebezpecnostbyrokraciepolicistepolicejni-prezident
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.