Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

„Ve světě jsme stále pokládáni za hokejovou velmoc. Češi si velmi rádi a neustále na něco stěžují, často k tomu není důvod.“ – říká režisér Tomáš Bojar

Publikováno 6. července v 08:00
Tomáš Bojar – režisér

Jak vznikla myšlenka hrát lední hokej v Maroku? Kolik hodin filmu je potřeba natočit pro vytvoření dokumentárního filmu? Jakou roli hrály kulturní rozdíly při natáčení dokumentu z Afriky? Jaké jsou u nás podmínky pro dokumentární tvorbu?

Tomáš Bojar vystudoval politickou filosofii a právo na Univerzitě Karlově. Filmové tvorbě se věnuje od roku 2003, zprvu jako scenárista, později i jako režisér, dramaturg a producent.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Mám pocit, že tady v Čechách si velmi rádi neustále na něco stěžujeme. Jsem názoru, že podmínky pro natáčení u nás vůbec nejsou špatné. Funguje tu fond kinematografie, který funguje velmi dobře, čas od času se zde najdou i sponzoři a mecenáši, a to vše není samozřejmá věc. Vážím si toho, že je zde možné autorské firmy dělat. To, že nemáme podmínky jako v západní Evropě je pravda, na druhou stranu na mnoha místech jsou podmínky mnohem horší.“ – říká Tomáš Bojar


Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}