×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Praha 1 chce v deset večer zastavit provoz zahrádek restaurací. Noční klid ruší partičky, které přijíždějí za alkoholem a levným ubytováním... “ – říká šéf Asociace zaměstnanců a provozovatelů pohostinství Petr Bauer.

„Praha 1 chce v deset večer zastavit provoz zahrádek restaurací. Noční klid ruší partičky, které přijíždějí za alkoholem a levným ubytováním... “ – říká šéf Asociace zaměstnanců a provozovatelů pohostinství Petr Bauer.

„Pod záminkou ochrany nočního klidu je ohroženo na 300 podniků se zahrádkami v Praze 1. Šlo by o citelný zásah do ekonomiky podniků s negativním dopadem na zaměstnance.“ – upozorňuje Petr Bauer (31), šéf Asociaci zaměstnanců a provozovatelů pohostinství POHO. Díky otci, který od základů vybudoval rodinnou firmu a dnes je úspěšným hoteliérem a restauratérem, se pro něj stala druhým domovem právě Praha 1. Rodina zde podniká bezmála 30 let. Jak chce asociace zabránit plánům městské části? A neruší opravdu zahrádky noční klid tamních residentů?

Než převzal úkoly v rodinné firmě, strávil Petr Bauer 5 let v zahraničí. Bylo mu umožněno absolvovat roční jazykovou přípravu v Oxfordu, aby následně nastoupil na nejuznávanější školu v oboru Ecole hôtelière de Lausanne (EHL) ve Švýcarsku. Rok 2019 byl pro něj v mnoha ohledech přelomový. V prvé řadě se mu s partnerkou narodil syn Petr Bauer III. A téměř ve stejné době se rozhodl založit Asociaci zaměstnanců a provozovatelů pohostinství POHO. Impulzem byla místy až nepřátelská a dle jeho dalších slov demagogická politika tehdejšího vedení radnice městské části Praha 1.

„Minulý rok, kdy volby vyhrálo hnutí Praha sobě a udělali nové vedení, přišli také s novými myšlenkami, jak by se měla ubírat Praha 1. A jednou z těch myšlenek, kterou zastávali, je omezení provozní doby zahrádek do deseti hodin večer. To se týká 300 zahrádek restaurací. A je to pro nás také extrémně citlivé téma, co se týká ekonomiky.“ – vysvětluje Petr Bauer, šéf Asociaci zaměstnanců a provozovatelů pohostinství POHO.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Co nám vadí, je, že nám chtějí omezit provozní dobu, a zároveň chtějí zachovat poplatky, které za zahrádky platíme. A ty jsou jedny z nejvyšších v Evropě.“ – dodává Petr Bauer, šéf Asociaci zaměstnanců a provozovatelů pohostinství POHO, s tím, že nyní má asociace již 45 členů, kteří provozují více než jednu restauraci.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

pohopetr-bauerpraha-1praha-sobezahradkyrestauracenocni-klid

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.