×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Ke svým písním nikoho nepustím..." říká Hana Zagorová

Za svou kariéru nazpívala známá česká zpěvačka Hana Zagorová asi 850 písní. Se stářím nemá problém, největší nesnáze prý přichází kolem padesátky, ale pak nastává spokojenost. Člověk o tom prý tolik nepřemýšlí. Ani její tvorba nestárne. „Moje písničky znají nazpaměť i dvacetiletí kluci, to je nádhera,“ říká Hana Zagorová.

V interview také zavzpomínala na své mládí a začátky její kariéry – už jako mladá začala psát svoje vlastní texty. Inspiraci přitom dodnes bere všude po světě. 

Na koncertech lidé chtějí převážně starší písničky. „Lidi chodí spíš na prověřené písničky, nepustí mě z pódia, dokud jim nezazpívám svoje šlágry, ale nové písně mají také rádi.“ Koncerty by prý neměly být příliš dlouhé a proto není možné zpívat všechny skladby v původní stopáži. Pokud se některé písně nepodaří, na koncertě je ze zásady nikdy nezpívá. Nemá ráda half-playback, chybí mu atmosféra. Užívá si vystoupení s kapelou a sbory, mnohdy i na úkor honoráře. 

Při tvorbě desky se s výběrem skladeb s nikým neradí. „Ke svým písním nikoho nepustím do doby, než se zaranžují a natočí.“ Aktuálně jí vyšlo nové album, ale už má připravených 6 nových skladeb na další album, které vyjde příští rok. 

Jak se proměňovala její tvorba? Jakou píseň nemá ráda? Jak srovnává český šoubyznys s oborem, který dělá její manžel Štefan Margita? Jakým způsobem se setkala s anglickým zpěvákem Stingem a co potřebuje k tomu, aby napsala smutný text?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.