Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Ke svým písním nikoho nepustím..." říká Hana Zagorová

Publikováno 3.11.2017 v 01:00
Hana Zagorová - zpěvačka

Za svou kariéru nazpívala známá česká zpěvačka Hana Zagorová asi 850 písní. Se stářím nemá problém, největší nesnáze prý přichází kolem padesátky, ale pak nastává spokojenost. Člověk o tom prý tolik nepřemýšlí. Ani její tvorba nestárne. „Moje písničky znají nazpaměť i dvacetiletí kluci, to je nádhera,“ říká Hana Zagorová.

V interview také zavzpomínala na své mládí a začátky její kariéry – už jako mladá začala psát svoje vlastní texty. Inspiraci přitom dodnes bere všude po světě. 

Na koncertech lidé chtějí převážně starší písničky. „Lidi chodí spíš na prověřené písničky, nepustí mě z pódia, dokud jim nezazpívám svoje šlágry, ale nové písně mají také rádi.“ Koncerty by prý neměly být příliš dlouhé a proto není možné zpívat všechny skladby v původní stopáži. Pokud se některé písně nepodaří, na koncertě je ze zásady nikdy nezpívá. Nemá ráda half-playback, chybí mu atmosféra. Užívá si vystoupení s kapelou a sbory, mnohdy i na úkor honoráře. 

Při tvorbě desky se s výběrem skladeb s nikým neradí. „Ke svým písním nikoho nepustím do doby, než se zaranžují a natočí.“ Aktuálně jí vyšlo nové album, ale už má připravených 6 nových skladeb na další album, které vyjde příští rok. 

Jak se proměňovala její tvorba? Jakou píseň nemá ráda? Jak srovnává český šoubyznys s oborem, který dělá její manžel Štefan Margita? Jakým způsobem se setkala s anglickým zpěvákem Stingem a co potřebuje k tomu, aby napsala smutný text?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}