×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

Praha "bezpečná" - host Jana Černochová

Hostem  pořadu na XTV s názvem  PRAHA  byla Jana Černochová - starostka Prahy 2. Moderátorka Markéta Mayerová nám v novém pořadu představí hlavní město Prahu z různých úhlů pohledu. Vzhledem k tomu, že XTV je nezávislá televize o vážných věcech, jako první přišlo na řadu téma bezpečnost.

Jana Černochová hovoří o tom, co jsou to měkké cíle, kde všude jsou a také o koncepci, kterou vypracovala vláda společně s ministerstvem vnitra. Zdůrazňuje současný velký problém, který se ukázal již při vyhlášení 1. stupně, což je zvýšená bdělost, a to je nedostatek policistů. Jako jeden z hlavních důvodů uvádí finanční prostředky.

Na dotaz, zda jsou policisté, záchranáři i hasiči na možná nebezpečí připraveni, říká: „Všechny složky jsou na krizové situace připraveny. Bylo to vidět u povodní, ale chybí jednotná a ucelená koncepce pro ochranu obyvatelstva. Celý záchranný systém, všechny jednotlivé složky stoprocentně vědí, co mají dělat, ale nevědí to občané. Musíme dělat cvičení v reálném prostředí i v reálném čase a také by bylo dobré zabudovat brannou přípravu do osnov, aby to byl výukový předmět. Měli bychom začít ve školách vyučovat ochranu obyvatelstva, aby děti, rodiče i učitelé věděli, co v p řípadě ohrožení dělat.“

Na závěr rozhovoru se obě diskutující dámy shodly na tom, že Praha je bezpečná a že to s ní nevypadá zle.

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.