×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

"Konflikty s fanoušky Baníku jsou nejproblematičtější, nasazujeme i těžkooděnce..." říká vrchní komisař Jan Simmerl

„Nejtypičtější kriminalita je spojená s osobními motorovými vozidly, měli jsme problémy s gangem, který kradl xenony, navigace a airbagy. Ten se nám podařilo dopadnout, ale stále jde o nejrozšířenější typ kriminální činnosti,“ říká vrchní komisař Jan Simmerl z ředitelství IV. obvodu pražské policie.

„Motorka, kterou dostal dopravní inspektorát je velmi dobrá věc. Při velkých bezpečnostních opatřeních se auto do leckterých situací nedostane.“ Vybavenost policie je prý rozhodně důležité. Vysílačky se sluchátky se hodí v hlučném prostředí, praktické jsou v terénu i outdoorové mobilní telefony s policejní aplikací, kde se všichni policisté můžou online podívat např. na někoho hledaného. Policista dokáže v reálném čase fotit i kontrolovat archiv.

„Zajistit bezpečnost pro účastníky derby je velmi náročné. Nejproblematičtější jsou konflikty s fanoušky Baníku Ostrava. Tam nasazujeme těžkooděnce, psovody, koně a vrtulníky. Když se tu dělá zákrok, tak ho provádí policie ČR,“ potvrzuje komisař.

Jaký je rozdíl mezi Policií ČR a městskou policií? Je její vybavení dostatečné? Jaké jsou podmínky, které musí splnit každý policista?  A co byl nejakčnější případ, kde musela policie zasahovat?


Toto video vzniklo ve spolupráci s MČ Praha 10.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.