×

Další video: „Vakcín proti covidu je málo, výrobci neplní sliby. Nakažlivější jsou spalničky. Návrat do normálu snad v létě.“ – říká epidemiolog Jiří Beran

Countdown
Zrušit
×

"Při koncertech si ráda zařvu. Chci být autentická a prožívat každé slovo, o kterém zpívám..." říká zpěvačka Lenka Nová

„Moje kariéra je o kontinuální poctivé práci. Baví mě ten samotný proces a to, co se bude dít potom, nechávám na ostatních lidech. Moje nová deska bude minimálně tak dobrá, jako ta předchozí. Trvalo mi rok, než jsem nad ní začala přemýšlet. Nebavilo by mě udělat jenom 12 hezkých písniček, hledala jsem téma – pojítko – a tím jsou dopisy,“ popisuje zpěvačka Lenka Nová. Dopis je podle ní oldschool formát, ale když do někoho byla zamilovaná, psala mu právě dopis. 

„Ráda bych vyzvala diváky, ať mi pošlou jejich dopisy, které mají doma, tak ať ho pošle nám na dopisy@lenkanova.cz. Je možné, že se otevře něco už uzavřeného v člověku,“ říká zpěvačka. Šanzon je pro ni příliš dramatický, přesto se za šansoniérku považuje.

„Ve dvou lidech je potřeba něco odehrát, kromě toho, že odehrajem večer, musí tam být i něco z herectví. Je to intenzivnější zážitek tam být jen s Petrem a klavírem, než když jsem hrála s kapelou. Cítím ten prožitek ještě druhý den. Chci být autentická a prožívat každé slovo, o kterém zpívám,“ říká Nová.

Album Čtyřicítka bylo zlomové. „Mělo největší ohlas, v hudbě se cítím dobře a ohlas to má. Nemám ráda škatulky a když hrajeme s kapelou, je tam mnoho různých prvků. Vždycky mě zajímá text, chci aby to mělo nějaký rámec. Ráda si zařvu, neotesanost je pořád ve mně.“ Na divokou dobu Laury a jejích tygrů vzpomíná ráda. 

Jak vnímá Lenka Nová kariéru zpěvačky? Prožívá své písně? Jak se seznámila s Petrem Maláskem? A co říká na tvorbu její dcera? 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.