×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„JAMU je škola života i psychoterapie. Zahrála jsem si svého milence.“ – říká herečka Hana Drozdová.

Jak složité bylo nacvičit monodrama, se kterým uspěla na mezinárodním divadelním festivalu? Jaké je pracovat pod ruským režisérem Alexandrem Minajevem? Jak bojuje herečka a studentka JAMU Hana Drozdová s trémou? Proč studium herectví připomíná psychoterapii?

„Navštívila jsem divadelní festival v italském Spoletu s monodramatem – dramatickým útvarem, který je jenom o jednom herci, takže všechno musí člověk utáhnout sám. Představení se jmenuje Tohle není vaše Karenina. Premiéra byla v listopadu a v červnu nás škola vyslala na zminěný mezinárodní festival. Pro mě to bylo zatím nejtěžší představení. Jsem spíše týmový hráč. Ale tady je celé představení vaše práce.“ – popisuje herečka a studentka čtvrtého ročníku JAMU Hana Drozdová.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„A proč Karenina? Měla jsem partnera. Tedy teď již bývalého. Řekl mi, že moje životní role bude jednou Karenina. Nějak to ve mně asi zůstalo. Problematická věc je, že v tomto představení hraju více rolí – Kareninu, svého milence. Různě přeskakuji z postavy do postavy, až mě nakonec skolí vlak… Bylo to hodně práce, ale já měla skvělého režiséra. Ruského. Byl docela náročný.“ – dodává herečka a studentka JAMU Hana Drozdová.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

divadlohana-drozdovajamukareninaalexandr-minajevspoletoherectvi

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.