×

Další video: „Urologie není obdobou ženské gynekologie. U žen léčíme třeba ledviny. A COVID-19? Očekává se roční nárůst sebevražd o 100 procent.“ – říká vedoucí lékař Viktor Vik.

Countdown
Zrušit
×

"Nejhorší moment života byl, když mi komunisti zakázali hrát..." říká hudebník Pavel Váně

„Nepatříme do starého železa, letos vydáme koncepční desku s novými písničkami,“ říká český zpěvák, skladatel a hudební producent Pavel Váně, který hrál mj. ve skupinách Synkopy 61, Collegium Musicum, Atlantis, Progres 2 nebo Bronz. „Prošli jsme pokrokem, v kapele je nyní jistá moudrost a nadhled. Také jsme se naučili hrát…“

„Bronz jsem měl tak rozjetý, až jsme byli zakázaní. Organizátoři mi volali, že jim třeba prasklo topení. Rozjel jsem s komunisty boj, ale disident jsem nikdy nebyl,“ vzpomíná Váně. Byl to prý jeden z nejhorších momentů života.

„Po revoluci jsme měli pocit, že naši hudbu přestanou hrát. Přišel za mnou Bolek Polívka a začal jsem pracovat v komerčním rádiu. Tajně jsem kolegům zakazoval hrát moji muziku.“ Nyní se skupina po letech setkala. „Jsme jediná ze starých kapel kde hrají všichni originální členové.“

Jaký byl příběh jeho kapel? Z jakého důvodu byla kapela The Progress Organization zakázána? Proč pozměnil sestavu a založil Bronz? A jak se jako bigbíťák cítil po boku popových zpěvaček Marthy a Teny?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.