Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Nejhorší moment života byl, když mi komunisti zakázali hrát..." říká hudebník Pavel Váně

Publikováno 29.1.2018 v 14:29
Pavel Váně - hudebník a producent

„Nepatříme do starého železa, letos vydáme koncepční desku s novými písničkami,“ říká český zpěvák, skladatel a hudební producent Pavel Váně, který hrál mj. ve skupinách Synkopy 61, Collegium Musicum, Atlantis, Progres 2 nebo Bronz. „Prošli jsme pokrokem, v kapele je nyní jistá moudrost a nadhled. Také jsme se naučili hrát…“

„Bronz jsem měl tak rozjetý, až jsme byli zakázaní. Organizátoři mi volali, že jim třeba prasklo topení. Rozjel jsem s komunisty boj, ale disident jsem nikdy nebyl,“ vzpomíná Váně. Byl to prý jeden z nejhorších momentů života.

„Po revoluci jsme měli pocit, že naši hudbu přestanou hrát. Přišel za mnou Bolek Polívka a začal jsem pracovat v komerčním rádiu. Tajně jsem kolegům zakazoval hrát moji muziku.“ Nyní se skupina po letech setkala. „Jsme jediná ze starých kapel kde hrají všichni originální členové.“

Jaký byl příběh jeho kapel? Z jakého důvodu byla kapela The Progress Organization zakázána? Proč pozměnil sestavu a založil Bronz? A jak se jako bigbíťák cítil po boku popových zpěvaček Marthy a Teny?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}