×

Další video: „ČSSD není už strana, do které jsem vstupoval. Ve volbách budu zřejmě za SPD v Moravskoslezském kraji. Dehonestace prezidenta Senátu nepřísluší.“ – říká Petr Gawlas

Countdown
Zrušit
×

„Za hackerskými útoky na nemocnice jsou zavirované emaily. Tváří se jako faktury.“ – vysvětluje Pavel Jelínek

Může být digitalizace nebezpečná? I na to se zeptáme dnešního hosta. Tím je poslanec za SPD Pavel Jelínek. V letech 1996 až 2015 byl ředitelem a majoritním akcionářem v akciové společnosti MERIT GROUP, která podniká v oblasti informačních, komunikačních a zabezpečovacích systémů.

Vyřeší se podle něj ničení planety – ničení přírody tím, že budeme všechno digitalizovat? „Takovou odvážnou tezi bych si nedovolil říct. Ale myslím si, že pokud půjdeme cestou digitalizace, tak můžeme planetě hodně ulevit.“ – konstatuje Pavel Jelínek.

„Můžeme jí ulevit tím, že nebudeme muset tolik cestovat, protože se bude víc používat videokonferencí. Budou obíhat data, jak se říká.“ – dodává.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

Ale kde je hranice, dokdy je digitalizace bezpečná? „To není – myslím si – o hranici, ale o tom, jak bezpečně ji budeme provádět. V digitalizaci je obrovský vývoj, obrovský boom. Každý rok vznikají nové technologie. Doufám, že hranice nebezpečnosti je zatím v nedohlednu.“ – míní Jelínek s tím, že „co se týká hackerů v nemocnicích, vše bylo o tom, že se otevřel nějaký zavirovaný mail, nikoli naštěstí o tom, že by se do nemocnice někdo naboural, jak to známe z amerických filmů“.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

„Většinou jde o mail, který se tváří jako faktura. Děvčata to otevřou a už je zle.“ – vysvětluje Pavel Jelínek.

pavel-jelinekdigitalizaceinformacni-technologiespdhackerske-utoky

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.