×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Vyhořelý automobil musí být 48 hodin v nádrži s vodou. Pokud doma hoří, vyvěste z okna prostěradlo. Hasicí přístroj by měl doma mít každý.“ – říká hasič Jan Ryšavý.

Je naše země bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Naši hosté vědí, jaké hrozby nás čekají a jak na ně máme reagovat. Pozvání do pořadu (ne)Bezpečně přijal náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jan Ryšavý. Některé občany děsí zprávy o samovolných požárech elektroaut. Baterie se prý vznítí při každé nehodě a posádka může uhořet. Máme se toho skutečně obávat?

„Případy vznícení elektromobilů jsou zaznamenány jak při nehodách, tak i samovolné při parkování. Příčiny nemáme ještě zcela rozklíčovány. To samé se týká postupů při hašení. Je to nová věc. Takže se vše zdokonaluje. Zkouší. Je to v dikci našeho generálního ředitelství, které k tomu bude postupně vydávat metodické materiály.“ – konstatuje Jan Ryšavý.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Ve Středočeském kraji zatím nemáme zaznamenáno vzplanutí elektromobilu. Podstatný rozdíl je pak v tom, že na elektromotor se nemůže použít klasické hasivo, což je voda. Musí se používat jiná hasiva – prášky –, přičemž nejúčinnější způsob teprve zkoušíme.“ – dodává Jan Ryšavý s tím, že by však elektromobil dokázali v tuto chvíli uhasit.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

jan-rysavyhasichzselektromobilelektroautopozarvznicenisamovolne-vznicenielektromotorhasivohasici-pristrojvzplanutihasenihorinamestek-jan-rysavyhzs-stredoceskeho-krajehasicsky-zachranny-sbor

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.