×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„Voda by měla být ústavním právem. Mnoho obcí vodovodní soustavy zprivatizovalo. Chystáme zavlažování polí, ale ekologové to brzdí. Koronavirus ukázal, že potřebujeme silný stát.“ – říká Michal Hašek.

Je naše země bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Naši hosté vědí, jaké hrozby nás čekají a jak na ně máme reagovat. Pozvání do pořadu (ne)Bezpečně dnes přijal někdejší hejtman Michal Hašek, poradce sociálně-demokratických ministrů. Česko trápí čím dál víc sucho, co radí ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi?

Michal Hašek (* 17. dubna 1976) je sociálně-demokratický politik, zastupitel Jihomoravského kraje a bývalý statutární místopředseda ČSSD. Mezi lety 2008 a 2016 byl hejtmanem Jihomoravského kraje a také předsedou Asociace krajů ČR a v letech 2002–2009 a 2010–2014 poslancem.

„Sucho je fenomén nejenom v České republice a samozřejmě doléhá jak na krajinu, ekonomiku, na zemědělství, tak na zásobování vodou. Každá jedna z těch věcí je strategickou výzvou pro Českou republiku, pro vládu. Já pracuji jako poradce v oblasti legislativy, tedy práva. To, co mohu poradit panu ministru Tomanovi, jsou věci, které souvisí s tím, aby země měla kvalitní legislativu, která umožní boj proti suchu.“ – konstatuje poradce ministrů ČSSD Michal Hašek.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Co se týká konkrétních věcí, tak pan ministr prezentuje v těchto dnech na jednotlivých poslaneckých klubech výsledky více než roční práce řady expertů, a sice návrh ústavního zákona na ochranu vody. My si myslíme, že situace je natolik vážná, že právě věci týkající se ochrany vody si v České republice zaslouží samostatný ústavní zákon.“ – dodává poradce ministrů ČSSD Michal Hašek.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

michal-hasekcssdmiroslav-tomanministerstvo-zemedelstvisucholegislativazakon-na-ochranu-vodyvodavodni-zdrojepitna-vodanedostatek-vodyvlada

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.