×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„V nových maskách vypadáme jak z postapokalyptických filmů. Hrdinové jsou lidé, kteří nemají v popisu práce se setkat s infekčním prostředím.“ – říká vedoucí lékař z pražské záchranky Ondřej Felix.

Je naše země opravdu bezpečná? A bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je vedoucí lékař oblasti ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Ondřej Felix. Jak vnímá skutečnost, že je lidé berou jako hrdiny dnešní doby? A jak se změnil jeho pracovní den poté, co propukla korovirová pandemie?

„Je to velice hezké, že nás všichni podporují, že se všichni starají o to, abychom se měli pěkně. Aby celý ten tým, co je v první linii, poskytoval nadále péči, kterou poskytuje. Nicméně my jsme si tuhle práci zvolili sami, šli jsme do ní se všemi riziky, které známe. A pro nás je to práce jako každá jiná.“ – popisuje vedoucí lékař oblasti ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Ondřej Felix. Doplňuje, že lidé nyní volají méně nežli před pandemií, jelikož se bojí, aby neskončili v nemocnici.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Když to řeknu za sebe, pro mě hrdinové nejsme. Hrdinové jsou spíš lidé, kteří pracují bez toho, aniž by měli v popisu práce se setkat s infekčním prostředím – prodavači, uklízeči. Všichni ti, kteří pro nás nasazují život, aniž by museli. Pro nás je to denní rutina. Můj den se nyní změnil jedině v tom, že nosím věci, které jsem si předtím neoblékal – nosíme roušky, respirátory, brýle, obličejové masky. Pro nás je to opakování denního chleba, akorát chodíme v plné polní.“ – dodává vedoucí lékař oblasti ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Ondřej Felix s tím, že jsou velmi dobře vybaveni. „Nyní jsme dostali celoobličejové masky, takže chodíme jak z nějakých postapokalyptických filmů, nicméně je to ta nejlepší ochrana, co může být.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

ICZ a.s., je hlavním partnerem tohoto pořadu.

ondrej-felixzachranna-sluzbaprazska-zachrannkazzskoronaviruscovid-19infekce

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.