×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Stát rezignoval na to, aby bylo obyvatelstvo informováno, co dělat v případě nebezpečí. Tlačíme na zavedení branné výchovy. Bez toho je branný zákon k ničemu.“ – říká šéf bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD).

„Stát rezignoval na to, aby bylo obyvatelstvo informováno, co dělat v případě nebezpečí. Tlačíme na zavedení branné výchovy. Bez toho je branný zákon k ničemu.“ – říká šéf bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD).

Je naše země opravdu bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je poslanec Radek Koten (SPD). Na konci listopadu 2017 byl zvolen předsedou výboru pro bezpečnost.

„Je třeba zachovat klid.“ – odpovídá nejprve poslanec Radek Koten (SPD) na otázku, co má člověk dělat, když začnou sirény houkat v jiný den nežli v první středu v poledne, kdy bývá zkouška sirén. A dodává: „Je tu poměrně problém různých krizových plánů, které jsou zpracovány. Obyvatelstvo totiž o těchto krizových plánech nic neví. A myslím si, že by bylo dobré občany informovat. Například tak, aby si to mohli přečíst na internetu.“

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Je to otázka vlády. Ta by měla občanům říct, co jak je a jak to funguje. Ve výboru se snažíme, aby policejní složky a další složky fungovaly tak, jak mají fungovat. Stát ale značně rezignoval na to, aby bylo obyvatelstvo informováno, co dělat v případě zahoukání sirén.“ – dodává poslanec Radek Koten (SPD) s tím, že branná výchova by se měla opět zavést v základních školách a poté i na středních.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ICZ a.s. je hlavním partnerem tohoto pořadu.

radek-kotenspdbezpecnostbranna-vychovabranny-zakon

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.