×

Další video: Koho živí nenávist? Rozvod pro všechny. A trvale udržitelná jeptiška.

Countdown
Zrušit
×

„Snižovat rozpočty obraně a vnitru je to nejhorší, co můžeme v době koronavirové pandemie udělat.“ – upozorňuje poslankyně ODS Jana Černochová.

Je naše země opravdu bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je předsedknyně sněmovního výboru pro obranu a poslankyně ODS Jana Černochová. Rozpočet obrany se kvůli úsporám v souvislosti s koronavirem sníží o 2,9 miliardy korun. Budeme se mít podle ní jak a čím bránit? Nezastará technika? 

„V tuto chvíli snižovat rozpočty obraně a vnitru je to nejhorší, co můžeme udělat. Tahle krize ukázala, že jestli se na někoho kromě lékařů, zdravotníků či pedagogů můžeme spolehnout, tak jsou to právě příslušníci ozbrojených sil a bezpečnostních sborů. A skutečně technika už dnes zastaralá je, takže ta modernizace, která byla nastartována, by měla pokračovat.“ – soudí předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Rozumím tomu, že ve vazbě na rozpočet 2020, mohou být některé akvizice odsunuty. Ale rozhodně by neměly být škrtány a nemělo by docházet k tomu, že by z plánů úplně vypadly. Šetřit na obraně a bezpečnosti se žádné zemi nevyplácí.“ – varuje předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde. 

ICZ a.s., je hlavním partnerem tohoto pořadu.

jana-cernochovaodsobranabezpecnostministerstvo-obranyministerstvo-vnitrarozpocetkoronaviruscovid-19vlada
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.