×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„S Gretou bych na kafe nešel. Ale rozpohybovala veřejné mínění. Evropa je původcem dvou procent plastů v oceánech.“ – konstatuje ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Je naše země opravdu bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Pozval by aktivistku Gretu Thunbergovou na kafe? A pokud ne, co by jí řekl, kdyby si k němu sama přisedla? Co nás ohrožuje více: povodně, anebo sucho?

„Myslím, že ne.“ – odpovídá nejprve ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) na otázku, jestli by pozval Gretu Thunbergovou na kávu. „Řekl bych, že nepotřebujeme aktivistku k tomu, abychom věděli, co máme dělat. Považuju za chybu být aktivistou (míněno v pozici ministra, pozn. red.). A byli někteří ministři životního prostředí, kteří byli aktivisté. Takže nepozval. Na druhou stranu sleduji to, co se děje. A naslouchám i mladým lidem.“

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Kdyby si ke mně sama přisedla, řekl bych jí, že v některých zemích, mezi které patří i Česká republika, některé až příliš emočně vypjaté projevy – jako jsme třeba zažili v New Yorku –, tak někdy možná způsobí víc škody než užitku. Ale jinak ji beru jako člověka, který rozpohyboval veřejné mínění. Na rozdíl od vědců, kteří se o to snažili dvacet let, jak i sami říkají.“ – míní ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) s tím, že sucho a povodně jsou odvrácené strany téže mince. Na povodně jsme podle něj dobře připraveni, na sucho, které politici podcenili, bohužel zatím ne.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ICZ a.s., je hlavním partnerem tohoto pořadu.

 

richard-brabecgreta-thumbergplastyemisezivotni-prostredisucho

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.