×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„Nenechte se zlákat na velké slevy. Obchodník mohl zlevnit o 70 procent, ale z předražené ceny, kterou nasadil v zimě, kdy třeba sekačky nikdo nekupoval.“ – doporučuje mluvčí obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Je naše země opravdu bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. Existuje ještě nějaká forma klasické knihy přání a stížností? Obchodníci zkoušejí na zákazníky stále nové fígle, jaké jsou nyní trendy? A jak je rozpoznat?

„Klasická forma knihy přání a stížností už neexistuje. Spotřebitelé nově, pokud je něco trápí, se obrací celkem ve velkém na Českou obchodní inspekci. Takže počet podání, které evidujeme – nějakých 15 tisíc dotazů a 7 900 podání ročně – je jedinou knihou přání a stížností.“ – říká mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Co se týká nejnovějších trendů, ještě před pěti lety, kdy jsem do úřadu nastupoval, jsme měli novoroční slevy, jarní výprodeje, podzimní výprodeje a tyto akce se kontrolovaly. Ale dnes se podíváte do obchodu a máte neustále jednu velkou slevu, ať už je jaro, léto podzim, zima. Řetězce se předhání v tom, kdo dá lepší slevu, a pak zjistíte, že třeba hobbymarkety zdraží sekačky v zimě, kdy se nekupují, aby na jaře udělaly velkou výprodejní akci. Doporučuji u ostatních obchodníků srovnávat, jestli je sleva skutečnou slevou, například na chytrém telefonu ve srovnávači cen.“ – vysvětluje mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ICZ a.s., je hlavním partnerem tohoto pořadu.

jiri-frohlichceska-obchodni-inspekceobchodtrhkontrola

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.