×

Další video: „Covid se přenáší hlavně v rodinách než na vánočních trzích. Michalik skončil dřív, než začal, chtělo by to zřídit ministerstvo pro šmelinu.“ – říká Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Národ není připraven na nenadálé události. To se třicet let necvičí. Obnova branné výchovy je otázkou přijetí nové legislativy. Já byl jen v úřednické vládě.“ – říká exministr vnitra Martin Pecina.

Je naše země opravdu bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Hosté našeho nového pořadu (ne)Bezpečně odpovídají na otázky typu: Jaké hrozby nás čekají dnes a zítra? Co dělá pro bezpečí stát a co pro něj můžeme udělat my sami? Naším dnešním hostem je exministr vnitra Martin Pecina.

Vědí podle něj lidé, jak se zachovat v krizových situacích – například kdyby vybuchla chemička v blízkém okolí? A proč se jako šéf rezortu vnitra nezasadil o obnovu branné výchovy?

„Že je branná povinnost národa nízká, to je pravda. Stejně jako je bezpochyby pravda, že národ není připraven na nějaké nenadálé události. To se třicet let necvičí. Já jsem se ještě jako dítě učil, jak zacházet s plynovou maskou.“ – říká exministr vnitra ve dvou vládách Martin Pecina.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Společenská atmosféra byla taková, že se branná výchova zrušila.  Na její znovuobnovení by se musela přijmout legislativa. To by musel ale přijít s koncepcí nějaký ministr vnitra v politické vládě. Já byl vždy pouze v úřednické vládě. Takový ministr legislativně nic neprosadí.“ – dodává exministr vnitra ve dvou vládách Martin Pecina s tím, že v jedné vládě byl rok, ve druhé sedm měsíců. „Můžete ledasco napravit, ale ne připravit zákon.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ICZ a.s., je hlavním partnerem tohoto pořadu.

Tento pořad byl natáčen před vyhlášením nouzového stavu.

martin-pecinaministerstvo-vnitrabranna-vychovakrizove-situacekatastrofapandemie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.