×

Další video: Maková panenka z Bruselu! Hrobník z Německa! Lex Feri!

Countdown
Zrušit
×

„Lockdown zanechal nevratné změny, neumíme navazovat mezilidské vztahy. Vzrosla agresivita a pokusy o sebevraždu. Dnes nám chybí autority a společenské vzory.“ – říká Daniela Kovářová

Jak s rodinnými vztahy zamávala koronakrize? I na to se zeptáme dnešního hosta – advokátky se specializací na rodinnou problematiku, někdejší ministryně spravedlnosti a prezidenty Unie rodinných advokátů Daniely Kovářové.

„Kupodivu více rozvodů není, byť jsme to čekali, protože v Číně, ve Wu-chanu, poté, co skončila první vlna, tak tam následovala masivní vlna rozvodů.“ – konstatuje Daniela Kovářová.

„My jsme se na to připravovali. Doporučovali jsme našim klientům, aby nespěchali, aby neřešili své problémy hned. Aby počkali. A skutečně se ta naše doporučení ukázala jako namístě. A žádná vlna rozvodů po koronaviru u nás nenásledovala.“ – upozorňuje Daniela Kovářová.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live

„Co však následuje, jsou rozpady vztahů, anebo komplikace, které plynou přímo z koronakrize. Jakákoli krize funguje jako lupa, takže zvýrazní problémy, které už tam jsou. Vztahy, které se měly rozpadnout, se rozpadly. Dneska ten úplně největší problém je buď řešení nějakých psychických problémů rodinných účastníků, zejména dětí, a potom soužití s odlišností – s jinými názory.“ – podotýká Daniela Kovářová s tím, že před krizí to nebylo tolik vidět.

Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

daniela-kovarovaadvokatkarodinne-pravorodinne-vztahykoronakrizecovid-19koronavirusrozvodyrozvodvztahyrozpady-vztahupsychicke-problemyodlisnostmanzelstvirozpad-manzelstvicinawhu-chanvlna-rozvoduxtvnabezpecneunie-rodinnych-advokatu
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.