×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Letos postavíme 100 kilometrů dálnic. D1 jsme rozšířili o 75 centimetrů.“ – říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl

Hostem nového dílu pořadu (ne)Bezpečně byl mluvčí ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl, který hovoří předně o dokončení rekonstrukce dálnice D1. Ta byla v den natáčení už třikrát zablokovaná kamióny kvůli sněhové nadílce.

„Dnes jsem byl od půl třetí od rána na příjmu. ‚Bral‘ jsem informace, protože v noci na dnešek (pořad byl natáčen v půlce ledna, pozn. red.) byl obrovský spad sněhu. A bylo to tak silné, že nám na třech místech postupně kamioňáci zablokovali D1.“ – říká úvodem Jan Rýdl.

Na otázku, proč se dálnice D1 nerozšířila všude na tři pruhy, pak odpovídá: „Protože to není třeba. Tohle, co říkáte, je řidičská emoce. Naprosto tomu rozumím. Ale faktem je, že to bychom mohli rozšiřovat celou dálniční síť donekonečna – zvlášť s typickým nešvarem jezdit vlevo. Když jsou tři pruhy, tak jako by se mezi řidiči rozneslo, že v pravém pruhu jsou jámy a je vyhrazen jenom pro kamiony, osobákům je zakázaný a smrdí to tam.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Ale zpátky k tomu třípruhu na celé D1. Ta dálnice se rozšířila o 75 centimetrů na každé straně. Smysl je ten, že v okamžiku, kdy se něco stane, což je typické, tak už dálnici nemusíme v jednom pruhu uzavírat. Díky rozšíření dokážeme ty dva pruhy vybočit.“ – upozorňuje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

► Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

jan-rydlrsdreditelstvi-silnic-a-dalnicd1rekonstrukce-d1dopravakamionove-dopravaridicidalnicetripruhrozsireni-d1

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.