×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„Kvůli koronaviru zmizeli cizinci. Žebrota narkomanů se tak omezila. Teď musejí jenom krást. Závislý člověk prostě drogu potřebuje. “ – říká psycholog a zakladatel Drop Inu Ivan Douda.

Je naše země bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Naši hosté vědí, jaké hrozby nás čekají a jak na ně máme reagovat. Pozvání do pořadu (ne)Bezpečně přijal psycholog, odborník na drogovou problematiku a spoluzakladatel společnosti Drop In Ivan Douda.

Jakým způsobem narušil život narkomanů koronavirus? „Nejprve je třeba říct, že narkomani, to je takové slovo, které se hodně používá. Ale lepší výraz je toxikomani, ale je to zavedený úzus. Podstatné je, že tady nyní nejsou cizinci. A narkomani od nich brali hodně často peníze, takže teď musejí jenom krást. Omezila se jejich žebrota.“ – konstatuje Ivan Douda.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Když je člověk navyklý na drogu, tak ji prostě potřebuje a musí si ty peníze nějak sehnat. Jaké má možnosti? Krást, žebrat, prostituce, vyrábět drogy, distribuovat je. A podle situace volí nejsnazší způsob.“ – dodává Ivan Douda s tím, že narkonanů z 90. let už žije hodně málo.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

ivan-doudadrop-indrogynarkomanitoxikomaniabstinencepsychologielekyzavislost

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.