×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Krach cestovek není záležitostí nejbližších týdnů. Z 850 čelí úpadku jedna, ne ale kvůli pandemii. Problém přijde příští rok s dobíháním poukazů.“ – říká ředitelka asociace cestovních kanceláří Tereza Picková.

„Krach cestovek není záležitostí nejbližších týdnů. Z 850 čelí úpadku jedna, ne ale kvůli pandemii. Problém přijde příští rok s dobíháním poukazů.“ – říká ředitelka asociace cestovních kanceláří Tereza Picková.

Je naše země bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Naši hosté vědí, jaké hrozby nás čekají a jak na ně máme reagovat. Pozvání do pořadu (ne)Bezpečně přijala ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tereza Picková. Koronavirus drtí cestovní kanceláře, kolik jich podle ní zkrachuje? A kdy se opět zaplní Praha, Český Krumlov a další města turisty z celého světa?

„Kolik cestovek zkrachuje, to je nyní otázka, kterou nám často pokládají jak média, tak samozřejmě klienti. Myslím, že je to dlouhodobější záležitost. Tady zatím jediné účinné pomoci, které se kancelářím dostalo, to je takzvaný voucher – možnost kompenzovat klienty formou poukazů, což částečně na určitou dobu řeší tento problém. Osobně si tedy myslím, že to není záležitostí nejbližších týdnů, ale spíše příštího roku, kdy bude dobíhat platnost těchto poukazů.“ – konstatuje ředitelka AČCKA Tereza Picková.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Zatím mohu říct, že z těch zhruba 850 cestovních kanceláří, které jsou aktivní a fungující, tak to, co spíše vidíme, je přerušení činnosti – dočasné přerušení aktivní činnosti. O úpadku jako takovém vím zatím pouze o jednom, ale ten spadá do počátku vzniku pandemie. Nemyslím si, že byl jejím přímým důsledkem.“ – míní šéfka AČCKA Tereza Picková s tím, že se domnívá, že cestovní kanceláře určitě nepřežijí v tom počtu, v jakém jsou nyní, jelikož tento počet dlouhodobě vyniká i ve srovnání s ostatními státy.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

tereza-pickovaacckacestovni-kancelarecestovni-ruchvoucherpoukazyupadekdovolenapreruseni-cinnosticestovanikoronaviruspandemiecovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.