×

Další video: Budulínek v New Yorku, Tetuše v oblacích a Blažek v rukou Pirátů…

Countdown
Zrušit
×

„Když se na vás řítí pes, pozdravte ho. Během koronaviru si štěně nepořizujte.“ - říká Rudolf Desenský

Jak jsou psi nebezpeční pro lidi? A jak jsou lidé nebezpeční pro psy? Naším dnešním hostem je český kynolog, etolog, psycholog psů a odborník na problémové psy Rudolf Desenský.

Je podle něj nyní dobrý nápad si pořídit štěně jako společníka v koronavirové době, kdy lidé zůstávají doma? „Teďka určitě ne, jelikož se nyní nedá štěně socializovat, což je řízený kontakt – jelikož nemůžeme přijít do kontaktu. To, co je doma, se nepočítá. Počítá se kontakt s cizími objekty, ať už jsou to psi, lidé.“ – míní Rudolf Desenský.

„Čili když si nyní někdo pořídí štěně, tak z něj má do Vánoc asociála. Začne se bát, nebo je útočné. Toto asociální chování totiž přináší dva prvky: buďto je to útok, nebo útěk.“ – podotýká odborník Desenský. 

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„I proto mnohé útulky nyní stoply vydávání psů, jelikož mnoho lidí si pořídí psa jenom proto, aby s ním mohli ven, když se se psem mohlo nebo může legálně ven ve večerních hodinách. A po krizi by vrátili psa do útulku, což je neštěstí pro zvířata.“ – zdůrazňuje Rudolf Desenský.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

petr-desenskykynologetologpsycholog-psustenekoronavirussocializace-psavanoce-a-pespes-jako-vanocni-darekutulkypsi-utulkycovid-19
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.