×

Další video: Koudelky se nebojíme, papíry na hlavu máme a jdeme do průvodu

Countdown
Zrušit
×

„Děti přirozeně používají stejné techniky vyjednávání jako ostřílení manažeři. Říct dítěti NE je velká chyba ve výchově.“ – říká profesionální vyjednavač Radim Pařík

Každý vyjednává třikrá až pětkrát denně. Neuvědomovat si to je obrovská chyba, která lidi stojí spoustu peněz, příležitostí a možností, upozorňuje dlouhodobě profesionální vyjednavač Radim Pařík.

V obchodu dohodl smlouvy za desítky miliard. Konstatuje, že kompromis je zlo a win-win obrovské riziko. Přes sedmnáct let se pohybuje v top managementu, k vyjednávání používá propracovaný systém americké FBI. Děti podle něj dokáží používat stejné vyjednávací techniky, které používají ostřílení manažeři. „Takovou zkušenost mám. Děti ty techniky navíc používají úplně přirozeně. Ta smutná věc je, že my jim to potom postupně, když je vychováváme, vymlátíme z hlavy.“ – podotýká Radim Pařík.

A vysvětluje: „Děti, když začnou vyjednávat, vám řeknou úplně přesně a jasně, co po vás chtějí. A vy jako rodič máte tři možnosti. Za 1) jim to dáte a ustoupíte. Za 2) se svým dítětem začnete vyjednávat. A za 3), což je úplně nejhorší možnost na světě, je slovo ne.“

„Když dítě vychováváme a řekneme mu slovo ne, a potom už nic nepokračuje, tak do něj vkládáme návyk, že po slově ne, už nenásleduje nic. A to je velká chyba ve výchově dětí a přípravě na vyjednávání.“ – míní Radim Pařík.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Radim Pařík začínal na pokladně v supermarketu. Postupně se dostal až do představenstva polského Kauflandu. Tvrdí, že lídrem se nenarodíte, stanete se jím. A že manažera od lídra odlišuje hlavně rétorika – schopnost mluvit s lidmi, získat si je, ovlivnit je.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

radim-parikvyjednavacprofesionalni-vyjednavacvyjednavanidetivychova-detirodicedomacnostobchodbyznyspotrebyrecretorika
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.