×

Další video: „Chceme referendum o EU a připravovat se na vystoupení. Lidé ztrácí naději a důvěru. Nová nemocnice ve Zlíně byla iluze volební kampaně.“ – říká Libor Lukáš (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×

„Americká policie používá naše psy a mluví na ně česky. Robustní chlap neudělá ani dva přítahy, místo sportu hrají na počítači.“ – říká Petr Reif, strážník z Los Angeles

Jak se dnes žije městským strážníkům? Jednoho z nich máme dnes ve studiu a je jím Petr Reif. Petr Reif je strážník pražské policie, který několikrát navštívil útvar LAPD, „hodil“ si službu s psovody, dálničními policisty, ale i s běžnou hlídkou v centru Los Angeles. Zúčastnil se také výcviku jednotky SWAT a podporuje aktivity Nero Drinks. Věnuje se rovněž herectví. Hrál například v Bastardech, Ulici a dalších seriálech.

Pražská městská policie čelí trvalému podstatu, zájem mezi uchazeči je, ale neprojdou buď fyzickými testy, nebo psychotesty. To jsou čeští muži tak křehcí? „Asi jsou zženštilí, řekl bych.“ – podotýká Petr Reif.

„Je to o tom, že v dnešní době spíš každý hraje počítačové hry, než aby raději sportoval. A pak se to projeví na tom výkonu, když se někdo přijde přihlásit a neudělá fyzické testy. To mne velice překvapuje, jestliže robustní člověk udělá třeba jenom dva přítahy.“ – dodává Petr Reif.

„Když mne před dvaceti lety přijímali, tak fyzické testy byly nastaveny tak akorát, aby je udělal průměrný člověk.“ – podotýká Petr Reif.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Američtí policisté se podle Reifa oproti českým učí větší disciplíně. Zároveň si na své uniformě velmi zakládají, jsou upravení. Být policistou znamená také mít respekt od ostatních. „Když máte za souseda policistu, lidé si toho považují. Pak to poznáte i ve službě, kde po vás nikdo nekouká, když jdete v uniformě třeba do restaurace. A lidé vám děkují za vaši práci.“ – popsal už také.

► Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

petr-reifmestska-policiekondicepsychotestymuziamericka-policiebezpecnostxtvstraznikprazska-policiefyzicka-zdatnostsport

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.