×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„V Česku nehrozí snížení růstu. Zatím… Na rozdíl od eurozóny je ale ČNB dobře připravená ekonomice pomoci.“ – říká profesor a ekonom Oldřich Dědek.

Je česká ekonomika připravena na recesi? Proč země platící korunou odmítají přijmout Euro? Proč bychom měli vstupovat do stagnující eurozóny? Kdo chce vydělat na rušení hotovosti a kdo může podle profesora a ekonoma Oldřicha Dědka za drahé byty?

Oldřich Dědek (65) je český ekonom, v letech 1999 až 2005 viceguvernér a člen bankovní rady České národní banky, od roku 2007 národní koordinátor pro zavedení eura v ČR, od února 2017 opět člen bankovní rady ČNB.

„Pokud by v Německu došlo k nějakému výraznému zpomalení hospodářského růstu, tak by nás to zasáhlo. Koneckonců jestli mohu dát jeden údaj, tak slovenská centrální banka nedávno výrazně přehodnotila tempo růstu HDP, protože jsou velmi provázáni se zeměmi eurozóny.“ – konstatuje profesor a ekonom Oldřich Dědek.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V ČNB jsme nastoupili v relativně krátkém období normalizaci úrokových sazeb. V tomto směru jsme jedineční v celé Unii. Zatímco jiné centrální banky se pohybují v teritoriu záporných sazeb, tak naše měnověpolitická úroková sazba je někde kolem dvou procent. Takže my zde máme prostor pro uvolňování měnové politiky.“ – odpovídá profesor a ekonom Oldřich Dědek na otázku, jak je ČNB připravena pomoci ekonomice v případě hospodářského poklesu.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

eurocnbvladaoldrich-dedekekonomikahospodarsky-poklesfiskalni-krizeeurozonaslovenska-centralni-banka

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.