×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×

„Neumím žít ze dne na den. Je ve mně strašlivá bezmoc. Babišovi bych řekl, že je mi smutno, že nemáme perspektivu, plán. Maláčovou bych ve vládě nenechal.“ – říká Oldřich Lichtenberg.

Nakolik důvěřuje muzikálový producent, spolumajitel divadla Broadway a spolutvůrce některých politických kampaní Oldřich Lichtenberg vládě české republiky a premiéru Andreji Babišovi, se kterým si tyká? Jak zasáhl koronavirus do podnikání v showbyznysu a co jsou podle něj slušné „prachy“? Trvá na odvolání ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD)? A má sociální demokracie na to, aby se vrátila na politické výsluní?

K aktuální kauze Prymula a tomu, mě-li by ministr zdravotnictví rezignovat, nebo ne, Oldřich Lichtenberg říká: „Já si hlavně říkal, jestli v té restauraci nezpívali, protože to je podle pana ministra Prymuly to nejhorší. Ale vážně: Já si myslím, že ano, protože on je tváří boje proti koronaviru. On je ten, kterému i přes všechny výhrady a komunikační chyby veřejnost věří. On stmelil opozici v tom, že řekla: ‚Ano, my vám důvěřujeme.‘ A v momentu, kdy káže vodu, a pije víno, tak si myslím, že tento zásadní člověk by rezignovat měl.“

Jak hodnotí jako podnikatel a zkušený člověk s vhledem do politiky činnost vlády v oblasti pandemie? Je systematická, či spíše chaotická? „Víte, ono se to těžko hodnotí uprostřed této situace. Já jim ani tak nevyčítám chaotičnost v komunikaci. Jako většina lidí si myslím, že jaro bylo zvládnuto velice dobře, kdy byl ráznými opatřeními vir zaražen. Na druhou stranu, sledujeme-li svět kolem, tak ty křivky jdou někdy nahoru, někdy dolů. To znamená, rozhodně bych to nevyčítal jenom vládě.“ – dodává Oldřich Lichtenberg.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

A jak si podle něj nyní vede premiér, se kterým se dobře zná? „Tak je to složité. Nevím, o co opíral svá letní vyjádření. Jestli vycházela z všeobecného optimismu, který v tomto státě byl... Předpokládám, že se opíral i o nějaké vývojové křivky, které dostával. Jak pana premiéra znám, tak si nemyslím, že by úplně střílel od boku. Neumím to odhadnout. Sám jsem si také myslel, že situace nebude tak dramatická. Kdybych ho nyní potkal, řekl bych mu, že mi je smutno. Že vlastně nemáme plán – že nemáme perspektivu. Já jsem člověk, který celý život plánoval. Neumím žít ze dne na den – bez toho, abych si stavěl vzdušné zámky, které se pokouším zrealizovat, tak bez toho žít neumím. Je ve mně strašlivá bezmoc z toho, že nevím, co se děje.“ – zmiňuje Oldřich Lichtenberg s tím, že ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), která nazvala premiéra debilem, by ve vládě neponechal.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

oldrich-lichtenbergproducentroman-prymulaandrej-babiscovid-19koronaviruscssdvladakulturaopatrenistrategiebudoucnost

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.