×

Další video: „Honza Tříska byl můj švagr. A nabídku Donalda Trumpa jsem odmítl, protože nejsem velkým příznivcem prostředí kasin. Ale byl přátelský. I přes zvláštní fobii.“ – říká Ivan Chadima, světově proslulý hoteliér.

Countdown
Zrušit

"Za zády nám přes noc vznikla koalice bez nás. Byl to podraz. Jihomoravského hejtmana nahrazovat nebudu. Prozatím..." říká bývalý primátor Brna Petr Vokřál

„Všechno běželo až moc snadno. Šlo o podraz, paní primátorka řekla, že našla jinou cestu. Za zády nám přes noc pod dirigentskou taktovkou zejména KDU-ČSL vznikla koalice na jiné platformě a bez nás. Tento okamžik ve mně vyvolal silnou emoci – pokračovat,“ popisuje bývalý primátor města Brna Petr Vokřál. Od předání nové primátorce je to teprve pár dní.

Politika a byznys jsou podle něj dva úplně jiné světy. „Snažil jsem se řídit Brno jako firmu. Načerpal jsem zkušenost a v politice chci pokračovat. Láká mě kraj. Pana Šimka nahrazovat v tomto okamžiku nebudu,“ říká.

„Babiš má mnoho příznivců i nepřátel, jeho vnímání je jednostranné. Hnutí ANO by bylo bez Babiše výrazně slabší, ale nejde o stranu jednoho muže. On sám ví nejlépe, jak to doopravdy je. Pokud bych si byl jistý, že to hlavní je dostat mě z cesty, tak bych asi taky bojoval.“

Kauza má vliv na politické štěpení, které může omezovat koaliční potenciál. „Je otázka, jak by se nyní sestavovala koalice.

Jak bere Petr Vokřál novou primátorku Brna? Chce být hejtmanem? Co říká na Babišovy kauzy? A jaká je budoucnost hnutí ANO?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.