Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Za zády nám přes noc vznikla koalice bez nás. Byl to podraz. Jihomoravského hejtmana nahrazovat nebudu. Prozatím..." říká bývalý primátor Brna Petr Vokřál

Publikováno 11.12.2018 v 09:00
Petr Vokřál – bývalý primátor Brna

„Všechno běželo až moc snadno. Šlo o podraz, paní primátorka řekla, že našla jinou cestu. Za zády nám přes noc pod dirigentskou taktovkou zejména KDU-ČSL vznikla koalice na jiné platformě a bez nás. Tento okamžik ve mně vyvolal silnou emoci – pokračovat,“ popisuje bývalý primátor města Brna Petr Vokřál. Od předání nové primátorce je to teprve pár dní.

Politika a byznys jsou podle něj dva úplně jiné světy. „Snažil jsem se řídit Brno jako firmu. Načerpal jsem zkušenost a v politice chci pokračovat. Láká mě kraj. Pana Šimka nahrazovat v tomto okamžiku nebudu,“ říká.

„Babiš má mnoho příznivců i nepřátel, jeho vnímání je jednostranné. Hnutí ANO by bylo bez Babiše výrazně slabší, ale nejde o stranu jednoho muže. On sám ví nejlépe, jak to doopravdy je. Pokud bych si byl jistý, že to hlavní je dostat mě z cesty, tak bych asi taky bojoval.“

Kauza má vliv na politické štěpení, které může omezovat koaliční potenciál. „Je otázka, jak by se nyní sestavovala koalice.

Jak bere Petr Vokřál novou primátorku Brna? Chce být hejtmanem? Co říká na Babišovy kauzy? A jaká je budoucnost hnutí ANO?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}