×

Další video: „Imigranti přinesli do ČR nemoci, které jsme dávno vymýtili. Úklid se bere za něco podřadného, lze však studovat na VŠ. Při hygieně pomáhá také AI.“ – Irena Bartoňová Pálková

Countdown
Zrušit
×

„V léčbě nádorů jsme poměrně vyspělá země. Lidé, kteří umírali v horizontu roku, k nám dnes chodí deset let i déle.“ – říká šéf kanylačního centra Pavel Michálek.

Co je to vůbec kanylační centrum? Kteří pacienti jsou odkázáni na dlouhodobou infuzní léčbu? Jak dlouho může mít člověk zavedený vstup pro katetr? Jaké jsou podle vedoucího lékaře Kanylačního centra při KARIM 1. LF UK a VFN v Praze prof. Pavla Michálka nejčastější komplikace při zavádění kanyl?

„V povědomí českých pacientů ještě není termín kanylační centrum přímo znám, ale my vlastně fungujeme šestým rokem. Naše centrum soustřeďuje všechny pacienty napříč obory od nejmenších dětí až po seniory, kteří potřebují nějaký typ nitrožilní léčby. Existují totiž pacienti, kteří jsou odkázáni na infuzní léčbu týdny, měsíce, někdy i roky. Předeně jde o onkologické pacienty, kteří potřebují pravidelně chemoterapii.“ – vysvětluje vedoucí lékař Kanylačního centra při KARIM 1. LF UK a VFN v Praze Pavel Michálek.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Česká republika je v léčbě nádorů poměrně vyspělá i ve světovém měřítku. Můžeme říct, že lidé, kteří umírali v horizontu jednoho roku, k nám dnes chodí pět až deset let i déle. Dále pomáháme pacientům, kteří potřebují výživu, mají různé střevní choroby a nemohou přijímat jídlo jako my všichni ostatní.“ – dodává vedoucí lékař Kanylačního centra při KARIM 1. LF UK a VFN v Praze Pavel Michálek.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

kanylacni-centrumpavel-michalekvfnonkologierakovina
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.