Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"První maraton jsem zkusila ve 33 letech..." říká běžkyně Lenka Kubková

Publikováno 11.7.2017 v 15:53
Lenka Kubková - maratonská běžkyně

Lenka Kubková, maratonská běžkyně a zdravotní sestra, popisuje zkušenosti a zážitky ze závodů po celém světě.

“Moje běhání není koníček. To je kůň. Nedovedu si představit, že by to v dohledné době vytlačilo cokoliv jiného,” říká vytrvalostí závodnice, která se zúčastnila mnoha prestižních maratonských závodů v New Yoku, Dubaji, Bostonu a dalších věhlasných lokalitách.

S touto disciplínou začala ve 33 letech a jak říká, je specifická tím, že na rozdíl od ostatních sportů, s vyšším věkem zde nutně nepřicházejí horší výsledky. V tvrdé přípravě dokáže zúročit svoji vrozenou zarputilost a vytrvalost a v náročných okamžicích ji ženou kupředu myšlenky na samotný konec závodu. “Cíl maratonu je sám o sobě emotivní záležitost,” dodává.

Pro zaběhnutí dobrého času a podání co nejlepšího sportovního výkonu se drží svého osvědčeného receptu: “Chci-li uspět, tak bych měla běžet první kilometr stejně jako čtyřicátý druhý a to si myslím, že je tajemství úspěchu.” 

Jejím velkým fanouškem a oporou je její manžel, lékař a prezident lékařské komory, který ji doprovazí na všech závodech. “Já si ho sama hlídám a máme dohodu, co bude mít na sobě. Když se daří, tak mě může za jeden maraton i čtyřikrát vidět. Hlavně ale na mě čeká v cíli. Tam je to nejdůležitější.”


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}