Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Problém v sexu znamená problém ve vztahu. Naučte se o sexu komunikovat…" radí sexuoložka Laura Janáčková

Publikováno 4.6.2018 v 06:00
Laura Janáčková - sexuoložka

„Když ke mně přijde ženatý klient a neví, jaký má jeho partnerka orgasmus – jestli vaginální, nebo klitoridální – a tvrdí, že ho má vždycky, tak je to důsledek toho, že spolu partneři málo komunikují. Častokrát muž ani neví, jak svou ženu uspokojit,“ říká sexuoložka Laura Janáčková.

V rámci své práce se setkává s lidmi, kteří mají různorodé sexuální úchylky. „Ve společnosti je celá řada pedofilů, někteří z nich jsou přímo u zdroje – ve školách, v družinách, ale mají to pod kontrolou, jen najdou náhradní způsoby uspokojení. Lidé nejsou zvířátka, každý člověk nějak funguje a přemýšlí.“

„Když je člověku špatně, má bolest, musí na ní myslet. Je logické, že má tendence o ní mluvit, okolí se ale rozčleňuje. Přátelé se mění na známé a zbývají jen opravdoví přátelé,“ vysvětluje. Důležité je komunikovat a mít možnost se svěřit. Když je někdo nemocný, je problém najít něco, co člověka doopravdy těší.

Má-li problém člověk ve vztahu, je otázka času, kdy bude mít problémy v sexu – a opačně. Proto se docentka věnuje právě této problematice. „V médiích a politice se v sexualitě dělá zmatek, sami se v ní nevyznáme.“ O trápení se prý nemluví a když už, tak se to to zaobaluje komercí.

Co lékařka radí onkologicky nemocným lidem? Jak spolu Češi mluví o sexu? Co si myslí o návrhu ze Švédska, že před sexem je potřeba získat souhlas? A proč nafotila kontroverzní billboard?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}