Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Moje BabyBoxy pomohly vstoupit do života 163 dětem..." říká jejich zakladatel Ludvík Hess

Publikováno 17.1.2018 v 11:00
Ludvík Hess - zakladatel BabyBoxů a Divokého vína

„Babyboxy jsou to nezřetelnější, co jsem ve své práci vykonal. Odchoval jsem 170 koní, napsal 8 knížek a zřídil 72 babyboxů,“ říká zakladatel babyboxů v České republice a spoluzakladatel literárního časopisu Divoké víno.

Na začátku letošního roku to bylo 163 novorozeňat, co babybox pojal. „Moje babyboxy pomohly vstoupit do života spoustě dětí, první ale byla Sonička v hloubětínském babyboxu. Pocházela z dvojčat. Maminka porodila a doma jí řekli, že se o dvě děti nepostará a tak jedno odložila.“ Existuje prý až 6 měst, kde by box byl zapotřebí.

„Je stále více lidí, kteří přichází s tím, proč také nepomůžu starým. Držím se svého kopyta, u sebe na zahradě jsem postavil dva azylové domy pro chudé maminky,“ říká Ludvík Hess a dodává, že v případě potřeby sem přiveze jakoukoli maminku v nouzi. V prezidentských volbách má také jasno. „Je jediný člověk, který má šanci a tím je Jiří Drahoš.“

Jak vzpomíná na první babybox? Kam se budou rozšiřovat? Jaký byl nejdojemnější zážitek? Jakým způsobem vznikaly básně z Divokého vína? A co říká na básníka Václava Hraběte?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}