×

Další video: „Šéf Ústavu nezávislé žurnalistiky působil v radničním časopisu. Jeho žena pochybně fakturovala Praze 5 statisíce korun. A Parlamentní listy nelžou.” – říká jejich představitel Radim Panenka.

Countdown
Zrušit

"Moje BabyBoxy pomohly vstoupit do života 163 dětem..." říká jejich zakladatel Ludvík Hess

„Babyboxy jsou to nezřetelnější, co jsem ve své práci vykonal. Odchoval jsem 170 koní, napsal 8 knížek a zřídil 72 babyboxů,“ říká zakladatel babyboxů v České republice a spoluzakladatel literárního časopisu Divoké víno.

Na začátku letošního roku to bylo 163 novorozeňat, co babybox pojal. „Moje babyboxy pomohly vstoupit do života spoustě dětí, první ale byla Sonička v hloubětínském babyboxu. Pocházela z dvojčat. Maminka porodila a doma jí řekli, že se o dvě děti nepostará a tak jedno odložila.“ Existuje prý až 6 měst, kde by box byl zapotřebí.

„Je stále více lidí, kteří přichází s tím, proč také nepomůžu starým. Držím se svého kopyta, u sebe na zahradě jsem postavil dva azylové domy pro chudé maminky,“ říká Ludvík Hess a dodává, že v případě potřeby sem přiveze jakoukoli maminku v nouzi. V prezidentských volbách má také jasno. „Je jediný člověk, který má šanci a tím je Jiří Drahoš.“

Jak vzpomíná na první babybox? Kam se budou rozšiřovat? Jaký byl nejdojemnější zážitek? Jakým způsobem vznikaly básně z Divokého vína? A co říká na básníka Václava Hraběte?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.