Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

Milan Knížák: „Lidé volí Babiše, protože potřebují vulgaritu a primitivismus. Demonstrace v roce 1989 byla nádherná, ale neměla politický význam.“

Publikováno 9. června v 12:50
Milan Knížák

Povedou demonstrace k pádu vlády Andreje Babiše? Proč si necháme od elitářů vnucovat desítky pohlaví a cenzuru? Proč se nebráníme zlozvykům, které se nám vracejí z totality? Jak hodnotí Milan Knížák současné umění?

Milan Knížák je český výtvarník, hudebník a performer. Působil jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze, jako ředitel Národní galerie v Praze a jako vedoucí Ateliéru intermediální tvorby na AVU. Jeho akce zahrnují akce, výtvarné umění, architekturu, design, módu, básně, fotografie a hudbu.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dnes nás bohužel také nutí k autocenzuře. Evropská vláda nás nutí k využívání peněz, které nám oni určí, abychom poslouchali zákony, které vymyslí někdo někde, který nebere v potaz naše podmínky. Navíc máme v čele oligarchu, který se chová absolutně totalitně, kterého vůbec nezajímá, co si přejí jiní. Měli bychom být velmi opatrní, hranice mezi údajnou demokracií a totalitou je velmi křehká.“ – říká Milan Knížák


Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}