Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Mám tři roky na to, abych prorazil v NHL... " říká hokejista Tomáš Nosek

Publikováno 31.10.2017 v 06:00
Tomás Nosek - hráč NHL

Hostem speciálního natáčení pořadu X-Talk byl hokejista Tomáš Nosek, v současnosti hrající za tým Vegas Golden Knights.

Úvodem rozhovoru zavzpomínal pardubický rodák na večer 1. října, kdy se ve městě Las Vegas odehrála nejhorší masová střelba v dějinách USA. "Ten večer jsme hráli přípravný zápas a pak jsme šli s přítelkyní na večeři do Caesars Palace, což je kousek od Mandalay Bay. Projížděli jsme kolem, když všechna policejní auta začala jezdit k té události. Byli jsme z toho v šoku, přítelkyně i trochu brečela, měla strach, tak jsem se ji snažil nějak uklidnit. Nebylo to nic příjemného," popisuje pocity z onoho osudného večera. "Určitě to změnilo atmosféru, jeden spoluhráč je přímo z Las Vegas a toho se to dotklo asi nejvíc. Na něm bylo vidět, že byl hodně zdrcený," dodává.

O deset dní později zažil hokejový tým Las Vegas dojemnou premiéru, kdy jeho prvnímu domácímu utkání s Arizonou předcházelo symbolických 58 vteřin ticha za oběti tragické události. Tomáš Nosek, nováček v NHL, poslal už ve třetí minutě zápasu Rytíře do vedení a nesmazatelně se tak zapsal do historie tohoto klubu. Na svou trefu pak vzpomíná: "Já jsem to nijak neslavil. V tu chvílí mi vůbec nedošlo, že jsem první, kdo dal gól v nové hale v historii tohoto klubu. V tom zlomku sekundy jsem hlavně byl rád, že jsem ten gól dal a vůbec jsem nemyslel na to, že je první v historii. Postupem času mi chodily zprávy, tak jsem si říkal, že to bude určitě něco nezapomenutelného, na co budu určitě vzpomínat."

"Mám 2 – 3 roky na to prorazit a udělat si jméno v NHL. Je to moje první úplná sezóna. Každý rok přicházejí noví kluci, kteří vám chtějí sebrat místo v sestavě a není jednoduché si  jméno vydobýt jen tak. Jaromír Jágr - to je něco úplně jiného. Je to hvězda od osmnácti až do teď. Já na to mám 2 – 3 roky, jinak si budu muset hledat místo jinde," vysvětluje.


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}