Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

„Je nebezpečné, aby lidé rozhodovali v referendech. Doufám, že ve Velké Británii dojde k druhému referendu." – říká kandidát do EP Radim Sršeň

Publikováno 15. Května v 08:00
Radim Sršeň - kandidát do EP

Může Evropská unie za mír? Bylo rozhodnutí Britů v referendu o brexitu špatné? Odkud jsou vybírány finance na dotace poskytované Evropskou unií? Jaká je ekonomická situace Španělska, Itálie či Francie?

„Je nebezpečné, aby lidé rozhodovali v referendech, pokud nejsou lidé stoprocentně informování o tom, jaké bude mít jejich rozhodnutí dopady.“ – popisuje Radim Sršeň referendum o brexitu a dodává, že mnoho jeho kolegů v Británii výsledků referenda lituje. Někteří Britové jsou názoru, že by v referendech měli rozhodovat mladí lidé a ne staří, kterých se již rozhodnutí nebude týkat.

► Doporučujeme YouTube - Xaver Live.

„Z velké části jsou evropské dotace získávány od daňových poplatníků z bohatších regionů. Doufám, že v budoucnu bude i Česká republika bohatá a bude čistým plátcem do Evropské unie. Tyto daně z bohatých regionů jsou vynaloženy i na zbohatnutí Babiše.“ – komentuje fungování dotací Radim Sršeň.

 „Některé regiony v Itálii, Španělsku i Francii jsou na tom hůře než polovina regionů u nás. Nezaměstnanost se pohybuje až kolem 20 %.“ – říká Radim Sršeň.

 

 

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

 


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}